Latino Svet
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ordinary girl
Ordinary girl
Moderator
Moderator
Postovi : 8157
$ : 9462
15102014
[You must be registered and logged in to see this image.]

Posle niza ekranizacija romana spisateljice Milice Jakovljević Mir-Jam, na red je došao i roman „To je bilo jedne noći na Jadranu“. U verziji producentske kuće „Kušutnjak film“ nastaje TV serija „Jedne letnje noći“. Upravo se snimaju scene na moru. Dok nestrpljivo iščekuje utorak i premijeru filma „Branio sam Mladu Bosnu“, producent i vlasnik „Košutnjak filma“ Zoran Janković otkriva nam neke detalje vezane za nastanak ove serije.
- Snimanje je trebalo da počne sredinom avgusta, pa početkom septembra. Malo smo kasnili jer je administrativni i ugovorni deo potrajao, a i bila je sezona godišnjih odmora - kaže Janković. – Ipak, sve ćemo završiti do polovine decembra. Ekipa je već radila u Veneciji, a sada u Beogradu pravimo veliki objekat, u stvari brod, jer se prvih sedam od ukupno dvanaest epizoda dešava na brodu.
Jedan deo snima se u Petrovcu na moru, a drugi u Kotoru. Dva crnogorska gradića zapravo zemenjuju ostrvo Rab koje se pominje u romanu. Kada budu snimljene morske scene, glumačka ekipa predvođena rediteljem Ivanom Stefanovićem, skrasiće se na kopnu, u prestonici.
- Serija će izgledati lepo i bogato, ali ne zahvaljujući velikom budžetu, već našem umeću i tehničkim kapacitetima, a poslužićemo se i trikovima. Želja mi je bila da napravimo produkcijski pomak i nadam se da ćemo uspeti da to pokažemo. Mislili smo da napravimo pauzu, ali su nam partneri sa Prve televizije rekli: „Dajte nam još ove serije“. I, evo, planiramo da im seriju predamo početkom februara. Mislim da će oni u martu početi da je prikazuju.
Janković ističe da je reč o uzbudljivoj priči, najpopularnijoj posle „Ranjenog orla“. Uloge su poverene Vaji Dujović, Mileni Radulović, Mini Lazarević, Bojanu Periću, Moniki Romić, Ljubi Bulajiću, Igoru Đorđeviću, Ivanu Zablaćanskom, Ivani Dudić, Tijani Čurović, Zoranu Cvijanoviću, Vladanu Dujoviću, Mileni Vasić.
Glavnog zavodnika igra Bojan Perić. Mladog glumca sve češće gledamo na televiziji, a uskoro će na RTS voditi i muzičku emisiju „Tri boje zvuka“.
- On je darovit glumac i već je stekao određenu popularnost. Ovo mu je prilika da pokaže harizmu. Za razliku od njega, Vaja Dujović je još neafirmisana, ali u filmu „Branio sam Mladu Bosnu“ igra glavnu žensku ulogu. Bila je na kastingu za seriju i dali smo joj šansu. Tu je još nekoliko mladih glumaca koji su dobili veće ili manje uloge i videćemo kako će da ih iskoriste. Uostalom, tako je bilo i u ostalim serijama koje su snimane po romanima Mir-Jam i u „Šeširu profesora Vujića“.
Share this post on:reddit

Komentari

Lilly
Odlicno, volim Mir Jam i filmove/serije super odrade happy
Silvija
i ja isto, sve od ranjenog ogla pa nadalje.
Anonymous
Ne volim serije Mir Jam, hajde Ranjeni orao i može da prođe, ali preterali su više.
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu