Latino Svet
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ordinary girl
Ordinary girl
Moderator
Moderator
Postovi : 8157
$ : 9462
14092014
[You must be registered and logged in to see this image.]

Dok naš košarkaški as, selektor Aleksandar Saša Đorđević, gleda u budućnost te igre, as naše kinematografije, reditelj Darko Bajić, zagledan je u njenu prošlost, tačnije – na sam nastanak jugoslovenske košarke. On će nam filmom i TV serijom „Bićemo prvaci sveta“ dočarati vremena kada je na Malom Kalemegdanu grupa mladih entuzijasta i vizionara postavila kamen temeljac sportu koji nas je mnogo usrećio i činio ponosnom nacijom.
“U četvrtoj smo nedelji snimanja. Stvar je kompleksna, jer obuhvata priču od 1945. do 1970, do prvog zlata. Zahvata početke košarke koja nam je posle donela 26 medalja i radost. To je u našim životima veoma važan sport”, kaže Bajić za „TV novosti“.
Od smiraja Drugog svetskog rata i šutiranja lopte na koš u vojničkim čizmama, ili bez njih, pratićemo značajan deo mladosti Nebojše Popovića (igra ga Strahinja Blažić), Borislava Stankovića (Aleksandar Radojičić), Radomira Šapera (Miloš Biković) i Aleksandra Nikolića (Marko Janketić). Igraju još mnogi glumci iz Srbije i regiona: Leon Lučev, Sergej Trifunović, Iva Babić, Nebojša Dugalić, Nina Janković, Tamara Dragičević…
“Dugo sam birao glumce, kasting je bio težak”, otkriva Bajić. “Evo kako sam morao da ih biram: imao sam razne uslovnosti, od toga da li je Slovenac, Dalmatinac, Zagrepčanin, Beograđanin, da li ima visinu koja odgovara, igra li dobro košarku, da je odličan glumac i ako je još moguće da malo liči na određene igrače. Čini mi se da smo napravili fantastične podele”.
Share this post on:reddit

Komentari

Lilly
Svaka cast na ovome. kez
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu