Latino Svet
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Silvija
Silvija
V.I.P. član
V.I.P. član
Postovi : 1199
$ : 2650
12072014
[You must be registered and logged in to see this image.]
Svi koji su gledali seriju znaju da je Merjem apsolutno nezamjenjiva. Iako smo imali razmirica, sve smo rešili kao odrasli civilizovani ljudi i veselim se našoj ponovnoj saradnji – kaže producent ovog TV spektakla Timur Savdži

Kad je krajem 2010. dobila glavnu ulogu u istorijskom televizijskom hitu “Sulejman Veličanstveni”, Merjem Uzerli (31) nije mogla ni da zamisli da će preko noći postati svetska senzacija. Iz Berlina, gde je živela s ocem Turčinom i majkom Nemicom, otišla je u Istanbul, angažovala privatnog profesora s kojim je usavršavala turski jezik, navikavala se na samački život u luksuznim hotelima, ali sve se, kaže, na kraju isplatilo. Uloga zle i manipulativne sultanije Hurem, zakonite supruge sultana Sulejmana, donela joj je nagradu za najbolju glumicu i naklonost strogih kritičara i gledalaca.

Četiri godine kasnije, Merjem je turskim medijima potvrdila da će opet postati Hurem, ali ovaj put u filmu. Producent TV spektakla Timur Savdži kaže da se uopšte nije dvoumio koga će da angažuje u filmu.

- Svi koji su gledali seriju znaju da je Merjem apsolutno nezamenjiva. Iako smo imali razmirica, sve smo rešili kao odrasli civilizovani ljudi i radujem se našoj ponovnoj saradnji – izjavio je Savdži

Uzerli je, naime, zbog nemogućih uslova rada naprasno otišla iz serije usred snimanja treće sezone na leto 2013. Glumica je na setu doživela psihički slom, pa se vratila u rodnu Nemačku. Nekoliko nedelja bila je u privatnoj klinici nedaleko od Berlina gde se lečila od depresije. Producenta Timura izvređala je pred kamerama na dodeli nagrada turskoga glumišta. Pred svima ga je nazvala robovlasnikom koji misli samo na zaradu i izrabljuje glumce.
Posle se ispostavilo da je na Merjemin slom uticao i buran prekid turbulentne veze sa verenikom Kanom Atesom (47).

- Nisam više mogla da izdržim pritisak. Bila sam trn u oku nekim turskim kolegama. Bili su besni jer sam baš ja, koja sam se rodila i odrasla u Nemačkoj, dobila ulogu Hurem. Bila sam usamljena jer sam radila od jutra do mraka, nisam imala prijatelja i mnogo mi je nedostajala porodica. Krah veze, za koju sam mislila da će se završiti brakom, potpuno me dotukao. Više nisam htela da živim. Pravo je čudo što sam danas tu jer sam u naletu depresije pokušala da skočim s balkona hotelske sobe. Nadam se da je sve loše sada daleko iza mene – kaže Merjem.

Prva klapa pašće u avgustu, a lokacije koje će se pojaviti na velikom platnu drže se u strogoj tajnosti. Svetska premijera očekuje se krajem 2015. godine.
- Nadmašićemo seriju – kaže Merjem.

Hurem će, kažu prijatelji, na filmski set u Turskoj voditi i petomesečnu ćerku Laru. Dok ona bude snimala, o devojčici će se navodno brinuti rodbina i dadilje.

- Iako može da priušti sve što želi, Merjem jednostavno ne voli da ostavlja dete sa strancima. Otkad je rodila, sama sve radi, menja pelene, podgreva bočice, kuva zdrave obroke, Laru vodi u park… Uvek može da računa na majku i sestru, ali dadilje su joj poslednja opcija. Kći joj je na prvome mestu i, kad je ona u pitanju, Merjem ne pristaje na kompromise – kažu prijatelji.

Izvor: Alo!
Share this post on:reddit

Komentari

No Comment.

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu