Latino Svet
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ići dole
Miljana
Miljana
Administrator
Administrator
Postovi : 21607
$ : 31228

Anahi - Biografija Empty Anahi - Biografija

Pet 22 Jul 2016, 09:15
[You must be registered and logged in to see this image.]
Datum rođenja : 14. maj 1983. - Mexico City, Mexico

Uloge u serijama

2011. Dos Hogares-Angélica Estrada 
2004/06. Rebelde-Mía Colucci Cáceres 
2002. Clase 406-Jéssica Riquelme Drech 
2000. Primer Amor - A Mil Por Hora-Jovana Luna Guerra 
1999. Mujeres Engañadas-Jéssica Duarte 
1998. Vivo Por Elena-Natalia "Talita" Carvajal 
1997. Mi Pequeña Traviessa-Samantha
1996. Tú y Yo-Melissa Álvarez 
1995. Alondra-Margarida Leblanc
1992. Ángeles Sin Paraiso-Claudia Cifuentes
1991. Madres Egoístas Gabriela-"Gaby" Cantú 
1991. Muchachitas-Betty Ortigoza 

Biografija

Anahí Giovanna Puente Portilla je pjevačica i glumica. Karijeru je započela sa dvije godine u tv programu "Chiquilladas".Nakon toga uslijedila su pojavljivanja u filmovima.(Nacidos para Morir 1991, Había Una Vez Una Estrella 1989...) Prvi put se pojavljuje u serijama 1991, a 1993. je izdala prvi album''Anahi''.Nakon toga izdaje još tri albuma ¿Hoy Es Mañana? , "Anclado En Mi Corazón" i "Baby Blue". Teen serija "Primer amor" u kojoj je glumila 2000. je u to vrijeme bila jedna od najgledanijih.U seriji "Clase 406" je glumila sa Alfonsom Herrerom, Dulce Maríom i Christianom Chávezom s kojima ce kasnije oformiti bend RBD. Svjetski poznata postaje nakon serije Rebelde koja je bila hit u svijetu. U toku snimanja je bila u vezi sa kolegom Christopherom Uckermannom.Za potrebe serije oformila se grupa RBD koja je trajala do 2009.Sa grupom je snimila 9 albuma na španskom,portugalskom i engleskom, a prodali su 20 miliona primjeraka.Nakon okončanja grupe 2009. izdaje solisticki album ''Mi delirio'' s kojim je napravila veliki uspjeh.Disk je prozvan zlatnim u Brazilu, i osim Thalie , ona je jedina meksička pjevacica koja je to uspjela. 2010. izdaje deluks izdanje - Mi Delirio - Edición Deluxe. Zadnju pjesmu je snimila 2013. ''Absurda''da bi se nakon toga udaljila od malih ekrana.
Anahi je 7 godina bolovala od anoreksije od 14 do 21 godine.Uz podrsku Televise, oformila je kampanju da bi se podigla svijest ljudi o toj bolesti. 2011. se oporobala i kao modna dizajnerka te je postala modni direktor Avieste. 2012. je časopis Maxim proglasio za jednu od najseksi zena svijeta.2013. izbacuje marku lakova za nokte, a svaki nosi ime neke od njenih pjesama. 
Od 2012 . izlazi sa guvernerom meksičke drzace Chiapas, Manuelom Velascom. Za njega se i udala 25. aprila 2015.
Nazad na vrh
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu