Latino Svet
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ići dole
Silvija
Silvija
V.I.P. član
V.I.P. član
Postovi : 1199
$ : 2650

Kneginja Anastasija Empty Kneginja Anastasija

Ned 17 Avg 2014, 16:44
[You must be registered and logged in to see this image.]
Knez Petar Mihajlovič Dolgoruki je u braku sa Marijom Aleksejevnom dobio troje dece - Andreja, Lizu i Sonju. Ipak, on u braku sa Marijom Aleksejevnom nije bio srećan, tako da je potražio ljubavnicu. Njegova ljubavnica je postala Marfa Jegorovna, sluškinja sa njegovog imanja. U jednom trenutku, Marija Aleksejevna saznaje za njihovu vezu i puca u Pjotra. On i Marfa se sakrivaju, a Marfa rađa kćerku, za koju Pjotr ne zna. Marfa odlazi kod Sičihe, žene o kojoj kruže priče da je veštica, i tamo se porađa. Sičiha kaže Marfi da je njena kćerka umrla na rođenju, a onda malu devojčicu daje svom zetu, bogatašu Ivanu Ivanoviču Korfu, koji je inače i najbolji prijatelj Petra Mihajloviča. Znajući ko je mala devojčica, on prihvata da je čuva, pazi i vaspitava. Devojčica dobija ime Anastasija.

Priča zapravo počinje 20 godina kasnije, kada je Anastasija odrasla devojka. Ona živi pod imenom Ana Platonova, i ni sama ne zna priču o svom poreklu. Ona je živela kao sestra sa sinom Ivana Ivanoviča, Vladimirom, i zaljubljuje se u njegovog najboljeg prijatelja Mihaila. Ana je prelepa mlada devojka, u koju se zaljubljuje mnogo muškaraca. Savršeno je vaspitana, ali je ipak samo - kmetica. Ali, Ivan Ivanovič se njoj ophodio kako je i zaslužila - sa poštovanjem koje zaslužuje svaka kneginja. To izaziva ljubomoru druge kmetice, Poline, koja se trudi da zagorča Ani život. Ani život takođe zagorčava upravnik imanja, Karl Modestovič, koji se prosto lepi za novac, i trudi se da opljačka svog gazdu.

Rađa se ljubav između kneginjice Lize Dolgorukaje i Vladimira, ali tu vezu ne odobrava Marija Aleksejevna, koja je ljuta na Ivana Ivanoviča, jer je sve vreme znao za vezu Marfe i Petra, a nije joj rekao. Ipak, Vladimir odlazi u vojsku i zaljubljuje se u Olgu Kalinovskaju, u koju je takođe zaljubljen prestolonaslednik Aleksandar. Njih dvojica se bore u duelu, ali ih sprečavaju vojnici cara Nikolaja. Vladimir i njegov sekudant Mihail ne bivaju osuđeni na smrt, ali ih izbacuju iz vojske.

U tom trenutku, umire i Ivan Ivanovič. Ali, ne prirodno, već je ubijen. Glavna osumnjičena je Ana, jer joj je Ivan Ivanovič prepisao deo svog bogatstva. Vladimir dolazi kući da istraži očevo ubistvo. On želi da se Ana uhapsi, ali se tada zaljubljuje u nju.

Vladimir mora da se izbori sa mnogim Aninim udvaračima da bi osvojio njeno srce, a ponajviše sa svojim drugom Mihailom, koji je Anina velika ljubav. On u početku želi da sakrije svoja osećanja prema Ani, ali onda joj to otvoreno pokazuje.

Ispostavi se da je za ubistvo kriva Marija Aleksejevna, koja je ubila Ivana Ivanoviča iz osvete. Ispostavlja se i da je Petar Mihajlovič živ, i on se daje u potragu za izgubljenom kćerkom. Nakon mnogo nagađanja, on najpre pretpostavi da je njegova kćerka Polina, ali se kasnije ispostavi da je to Ana.

Serija, tačnije prvi deo, završava se zajedničkim venčanjem Mihaila i Lize, Vladimira i Ane.

Uloge:

Jelena Korikova ... Ana Platonova / Anastasija Dolgorukaja Korf
Danil Strahov ... Vladimir Ivanovič Korf
Petar Krasilov ... Mihail Aleksandrovič
Dmitrij Isaev ... princ Aleksandar Nikolajevič
Alena Bornačuk ... carica Aleksandra I Fjorodovna
Svetlana Toma ... Sičiha
Nina Usatova ... Varvara
Marina Kazankova ... Olga Kalinovskaja / Bolotova Elena Dimitrijevna
Emanuil Vitoran ... Pjotr Mihajlovič Dolgoruki
Ana Gorškova ... Polina Penjkova
Helenna
Helenna
Pogledao/la si prvu epizodu telenovele
Pogledao/la si prvu epizodu telenovele
Postovi : 62
$ : 59

Kneginja Anastasija Empty Re: Kneginja Anastasija

Ned 17 Avg 2014, 16:53
Ja sam obozavala ovu seriju, isla je na B92.
Onda sam se podsetila pre nekoliko meseci ove serije,
nasla sam je na sajtu sa prevodom.
Divne haljine, nakit, balovi..
Vladimir je odlican lik, zanimljiv..
Ana mi je onako bila, ponekad je i imala zanimljive scene,
kad bude drska i sl..
Car i carica u ovoj seriji su izgledali vrhunski, kao da su zaista
iz vladarske porodice.
Silvija
Silvija
V.I.P. član
V.I.P. član
Postovi : 1199
$ : 2650

Kneginja Anastasija Empty Re: Kneginja Anastasija

Ned 17 Avg 2014, 16:59
Mozes li da postavis ovde sajt sa prevodom. Ja sam obozavala ovu novelu.
Helenna
Helenna
Pogledao/la si prvu epizodu telenovele
Pogledao/la si prvu epizodu telenovele
Postovi : 62
$ : 59

Kneginja Anastasija Empty Re: Kneginja Anastasija

Ned 17 Avg 2014, 17:22
Evo na ovom sajtu su epizode, kada sam ja gledala pola epizoda
je bilo prevedeno na srpski, a do kraja imas sa engleskim.
Mozda je sad i srpski ubacen do kraja happy 
[url=http://www.viki.com/tv/1354c-poor-nastya-complete?q=bednaya nasta][You must be registered and logged in to see this link.]
Anonymous
Gost
Gost

Kneginja Anastasija Empty Re: Kneginja Anastasija

Pet 12 Sep 2014, 20:41
[You must be registered and logged in to see this image.]
Sponsored content

Kneginja Anastasija Empty Re: Kneginja Anastasija

Nazad na vrh
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu