Latino Svet
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Harpers island

+4
Flor_Roberta47
Cam
Elizabeth y William
Margita
8 posters
Ići dole
Margita
Margita
Istaknuti član
Istaknuti član
Postovi : 3632
$ : 4289

Harpers island Empty Harpers island

Čet 02 Dec 2010, 23:33
[You must be registered and logged in to see this image.]
Pripreme za raskošno venčanje na Harperovom ostrvu pretvaraju se u klanicu kada izvitopereni ubica počne da tamani sve goste i meštane koji mu dopadnu šaka. Glave, jedna po jedna, počinju (i bukvalno) da se kotrljaju sve do finala u kome će biti razotkrivena misterija koja se krije iza niza ubistava.

Harperovo ostrvo je zaokružena trinaestodelna whodunit misterija koja se najlakše može opisati kao hibrid modernizovane verzije Deset malih crnaca Agathe Christie i ostrvskih slashera kao što su, na primer, April Fool’s Day (1986) ili Još uvek znam šta ste radili prošlog leta (1999).

U svom zbiru zamišljeno kao pozamašni devetočasovni film, Harperovo ostrvo imalo je priliku da bude uzbudljiva razbibriga sa čitavu porodicu sa razvijenim dramskim nabojem ali se, sticajem okolnosti, zastalo negde na pola puta.

Scenarista Ari Schlossberg ne uspeva da pozamašnu minutažu iskoristi na pravi način. Stanovnici Harperovog ostrva su hodajući stereotipi. Ko će umreti a ko će preživeti (ili bar dogurati do samog kraja) prilično je očigledno već od prve epizode. Od dvadeset i pet glavnih likova, samo je četvrtina (ako i toliko) dobila priliku da pokaže da je nešto više od papirnatih lutaka koje postoje samo da bi popunile rastuću listu žrtava.

Ako se ovome dodaju rupe i pozajmice u scenariju (narativne podudarnosti sa prvim delom Vriska vidljive su iz aviona), Harperovo ostrvo ne uspeva da zadovolji dramaturške standarde koji bi se očekivali od jedne serije visokog profila.

Glumačka ekipa je uglavnom sastavljena od kanadskih i američkih TV glumaca, a među njima se, kao srpskoj publici najpoznatiji, izdvajaju Harry Hamlin (Zakon u Los Anđelesu) i Richard Burgi (Očajne domaćice). Tu su još heroina Elaine Cassidy (proslavila se naslovnom ulogom u Felisijinom putovanju Atoma Egoyana), te njena prezimenjakinja Katie koja poslednjih godina gradi karijeru u horor rimejcima (Kada stranac pozove, Crni Božić, predstojeća Strava u Ulici brestova). Sve su to uglavnom sasvim pristojni glumci, pa je prava šteta što im predložak nije dao više prilike da se razmahnu i pokažu šta umeju.

Veoma atraktivne lokacije na kanadskom ostrvu Bowen, gde je snimana serija i izvrsna fotografija iskusnog Roberta McLachlana (prvi i treći deo Poslednje ekskurzije, rimejci Vilarda i Crnog Božića) zavređuju svaku pohvalu.
Elizabeth y William
Elizabeth y William
Elitni član foruma
Elitni član foruma
Postovi : 9758
$ : 3686

Harpers island Empty Re: Harpers island

Sub 04 Dec 2010, 20:13
Ne gledam..
Cam
Cam
Redovno čitaš latino novosti
Redovno čitaš latino novosti
Postovi : 358
$ : 635

Harpers island Empty Re: Harpers island

Čet 09 Dec 2010, 14:16
Nikad cula.
Margita
Margita
Istaknuti član
Istaknuti član
Postovi : 3632
$ : 4289

Harpers island Empty Re: Harpers island

Čet 16 Jun 2011, 12:18
Davala se sad skoro ponovo na rts-u...
Ajaj,kako dobra serija *.*
Elizabeth y William
Elizabeth y William
Elitni član foruma
Elitni član foruma
Postovi : 9758
$ : 3686

Harpers island Empty Re: Harpers island

Čet 16 Jun 2011, 12:23
A znam... xD Mislim jednom sam pogledala,onako.
Flor_Roberta47
Flor_Roberta47
Pišeš svoju web novelu
Pišeš svoju web novelu
Postovi : 1088
$ : 548

Harpers island Empty Re: Harpers island

Čet 16 Jun 2011, 13:09
gledala sam svaki nastavak..prezakon je serija *_*
Margita
Margita
Istaknuti član
Istaknuti član
Postovi : 3632
$ : 4289

Harpers island Empty Re: Harpers island

Pet 17 Jun 2011, 15:15
slazem se...mada mi je zao sto je tris umrla na kraju :plačem:
avatar
Maja-_-
Pišeš svoju web novelu
Pišeš svoju web novelu
Postovi : 1128
$ : 768

Harpers island Empty Re: Harpers island

Pon 01 Avg 2011, 22:12
ok je
Boka ^_^
Boka ^_^
Redovno čitaš latino novosti
Redovno čitaš latino novosti
Postovi : 338
$ : 390

Harpers island Empty Re: Harpers island

Uto 02 Avg 2011, 18:45
Nije losa

The author of this message was banned from the forum - See the message

Sponsored content

Harpers island Empty Re: Harpers island

Nazad na vrh
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu