Latino Svet
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ići dole
Miljana
Miljana
Administrator
Administrator
Postovi : 21607
$ : 31228

Vojna akademija Empty Vojna akademija

Sre 21 Mar 2012, 15:33
[You must be registered and logged in to see this image.]
Neočekivana tema, obrađena od strane scenariste Gordana Mihića, otvorila je, uz maestralnu režiju Dejana Zečevića, čitav jedan, do sada u sebe zatvoren svet, u kome vladaju mladost, duhovna snaga, muka i znoj iz kojih se rađa čast dužnosti i žrtvovanja. Priča prati nekoliko ličnih sudbina kadeta i kadetkinja od prve radosne vesti da su primljeni na studije Vojne akademije, preko sudara sa realnošću vojničkog života, do uspostavljanja ravnoteže između napora i ljubavi njihovih mladih života.

U Prvoj epizodi maturanti dobijaju obaveštenja da su primljeni na studije na Vojnoj akademiji. Glavni likovi su nekoliko budućih kadetkinja i kadeta čiji se život iznenada menja ovom, za većinu njih, radosnom vešću. Tu su i njihovi roditelji, iz različitih socijalnih okruženja i iz raznih delova Srbije, koji različito i reaguju na profesionalni izbor svoje dece - od grotesknog ushićenja, do tihog negodovanja, zavisno od mnogih klišea i predrasuda koji postoje nasleđeni iz prethodnih vremena...


Tako devojka Zimče (Tijana Pečenčić), četvrta ćerka u porodici, biva ispraćena uz glasnu muziku i pucanje, dok Ris (Radovan Vujović) odlazi u "novi život" bez prave podrške, ranjen neverstvom dugogodišnje devojke...

Tu su i Klisura Mirko (Ivan Mihailović), iz romske porodice, omiljen i izuzetan mladić, čiji roditelji su ushićeni da im sin postane pilot, jer u svom zadatom životu se "trude" - u gradskoj čistoći i sa sekundarnim sirovinama; zatim Stošić (Bojan Perić), bogati sin razvedenih roditelja koji se teško da "uvojničiti"; takođe i Džaković (Branko Janković), Šašvari (Dragana Dabović), itd.

Svi oni dolaze, ovako ili onako ispraćeni i javljaju se na portirnicu Vojne akademije. Ulaze kroz vrata, dirljivo i duhovito predstavljeni, da unutra započnu svoj nepoznati novi život...
Već se prva epizoda odlikuje izuzetnim humorom i snažnim emocijama, koji će se razvijati u daljem toku bogate radnje.


Pored likova mladih kadeta, predstavljeni su kao zanimljivi i jedinstveni ljudi i njihove starešine koje igraju naši poznati glumci: Ljubomir Bandović, Branislav Lečić (koji glumi načelnika Vojne akademije), Nebojša Milovanović, Miloš Timotijević i dr.

U šarolikim ulogama roditelja kadeta pojavljuju se: Olga Odalović, Voja Brajović, Ivana Mihić, Dara Džokić, Mladen Nelević, Feđa Stojanović i dr.

Autorski tim:
Direktor fotografije Zoran Petrović i Nebojša Bašić, scenograf Zorana Petrov, montažer Marko Glušac, kostimograf Lana Pavlović, urednik Mirjana Lazić Romčević.
LatinoFan
LatinoFan
Elitni član foruma
Elitni član foruma
Postovi : 12533
$ : 14736

Vojna akademija Empty Re: Vojna akademija

Čet 22 Mar 2012, 14:27
Dobra serija, pratim je :D
Miljana
Miljana
Administrator
Administrator
Postovi : 21607
$ : 31228

Vojna akademija Empty Re: Vojna akademija

Ned 25 Mar 2012, 08:26
Ne gledam.

The author of this message was banned from the forum - See the message

Ordinary girl
Ordinary girl
Moderator
Moderator
Postovi : 8157
$ : 9462

Vojna akademija Empty Re: Vojna akademija

Čet 07 Avg 2014, 13:28
Nisam gledala premijerno prikazivanje, nego kada su je reprizirali. Odlična serija, najbolji su mi Ris, Stošić i Džaković.
lady_madrid
lady_madrid
Istražuješ arhivu telenovela
Istražuješ arhivu telenovela
Postovi : 506
$ : 570

Vojna akademija Empty Re: Vojna akademija

Pon 18 Avg 2014, 11:45
Gledala sam prvu sezonu i tada sam obožavala seriju. Film nisam gledala, na moju veliku žalost, a posle nisam gledala ni drugu sezonu. Nadam se da će RTS ovo reprizirati nekada kao što je i ostale serije, pa da pogledam nove epizode.
Inače mi je omiljeni lik bio Stošić, ostali kadeti su me uglavnom nervirali. c:
Anonymous
Gost
Gost

Vojna akademija Empty Re: Vojna akademija

Čet 21 Avg 2014, 18:08
Nisam gledao, glupo mi deluje.
Lilly
Lilly
Moderator
Moderator
Postovi : 11934
$ : 14639

Vojna akademija Empty Re: Vojna akademija

Sub 30 Avg 2014, 11:31
[You must be registered and logged in to see this image.]
Lilly
Lilly
Moderator
Moderator
Postovi : 11934
$ : 14639

Vojna akademija Empty Re: Vojna akademija

Sub 30 Avg 2014, 11:32
[You must be registered and logged in to see this image.]
Lilly
Lilly
Moderator
Moderator
Postovi : 11934
$ : 14639

Vojna akademija Empty Re: Vojna akademija

Sub 30 Avg 2014, 11:33
[You must be registered and logged in to see this image.]
Sponsored content

Vojna akademija Empty Re: Vojna akademija

Nazad na vrh
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu