Latino Svet
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ići dole
Azor Ahai
Azor Ahai
Administrator
Administrator
Postovi : 14246
$ : 24448

Zemlja nade / Terra еsperanza Empty Zemlja nade / Terra еsperanza

Ned 17 Avg 2014, 16:53
Zemlja nade (port. Terra esperanza) brazilska je telenovela, produkcijske kuće Rede Globo, snimana 2002.

[You must be registered and logged in to see this image.]

U Srbiji je prikazivana 2003. na Prvom programu Radio-televizije Srbije.

Sinopsis:
1931. godina - gradić u Italiji, zemlji opustošenoj ratom. Toni uživa u zabranjenoj ljubavnoj vezi sa Marijom, kćerkom neprijatelja svoje porodice. Onemogućen da zaradi i da oženi svoju ljubav, Toni odlučuje da ode u Brazil. Slama srce Mariji i obećava joj da će doći po nju kada se situira. U zemlji nade on upoznaje Kamilu, lepu Jevrejku, koja pronalazi put do njegovog usamljenog srca. Od tada Toni živi rastrzan između dve ljubavi. Svet još uvek proživljava posledice svetske recesije koja je usledila posle propasti njujorške berze 1929. Siromaštvo Sjedinjenih Država i Evrope se reflektuje i u Brazilu, gde moćni baroni kafe prolaze kroz ekonomsku krizu zbog malog potraživanja zelenog zlata, koje je predstavljalo bogatstvo zemlje. U tom kontekstu se razvija priča o Toniju, mladom Italijanu koji napušta svoj rodni grad Civitu, roditelje i prvu veliku ljubav, Mariju, da bi otišao u nepoznatu zemlju koja puno obećava, a zove se Brazil. I to u Sao Paulo gde će upoznati mnoge zemljake, imigrante kao što je i on, i gde će doživeti još jednu lepu ljubav, ovog puta sa Jevrejkom Kamilom.
Azor Ahai
Azor Ahai
Administrator
Administrator
Postovi : 14246
$ : 24448

Zemlja nade / Terra еsperanza Empty Re: Zemlja nade / Terra еsperanza

Ned 17 Avg 2014, 16:54
Рејналдо ЂанекиниТони
Ана Паула АросиоКамила
Раул КортезЂенаро
Антонио ФагундезЂулијано
Марија Фернанда КандидоНина
Жозе МајерМартино
Присила ФантинМарија
Лаура КардосоМадалена
Габријела ДуартеХустина
Симоне СполандреКатарина Марија
Отавио АугустоМаноло
Отон БастосВинћензо
Емилио Орсиоло НетоМарсело
Ређина Марина ДоурадоМариуса
Араси ЕстевесКонстансија
Жезеле ИтиеЕулалија
Зе Виктор Кастиел БаронМарсилио де Албукерки
Оскар МаргиниУмберто
Мириам ФриландБеатриз Франсин де Албукерки
Ранијери ГонзалезМаурисио
Елијана ГутманЦипора
Жилберт СтеинЕзекијел
Денисе дел ВећиоСоледад
Пауло ГулартФарина
Антонио ПетринАдолфо
Шерон МенезесЂулија
Марелиз РодригезИсабела
Данијел ЛобоФелипе
МаризФелипе
Нуно ЛопезЖозе Мануел
Ева ВилмаРоса
Фернанда МонтенегроЛуиза
avatar
kristinkv86
Redovno čitaš latino novosti
Redovno čitaš latino novosti
Postovi : 374
$ : 374

Zemlja nade / Terra еsperanza Empty Re: Zemlja nade / Terra еsperanza

Ned 25 Jan 2015, 14:13
Zasto na spisku glumaca nigde nema Lusije Verisimo,koja je ovde tumacila lik Fransiske?Bas je uocljivo da fali. happy
Azor Ahai
Azor Ahai
Administrator
Administrator
Postovi : 14246
$ : 24448

Zemlja nade / Terra еsperanza Empty Re: Zemlja nade / Terra еsperanza

Ned 25 Jan 2015, 14:18
Spisak sam preuzeo sa Wikipedie, verovatno nije dovoljno pouzdan članak.
Proverio sam ovo dvoje glavnih, ostale nisam, jer nisam pratio seriju.
Ne volim brazilske telenovele. happy
avatar
kristinkv86
Redovno čitaš latino novosti
Redovno čitaš latino novosti
Postovi : 374
$ : 374

Zemlja nade / Terra еsperanza Empty Re: Zemlja nade / Terra еsperanza

Ned 25 Jan 2015, 14:46
A ja ih obozavam,ovu sam i gledala kada se emitovala kod nas,pa sam zato i primetila ko fali.Naravno da ne bih da kritikujem. happy
Azor Ahai
Azor Ahai
Administrator
Administrator
Postovi : 14246
$ : 24448

Zemlja nade / Terra еsperanza Empty Re: Zemlja nade / Terra еsperanza

Ned 25 Jan 2015, 14:54
Prihvatamo sve kritike, tu ste da nas ispravite. kez

[You must be registered and logged in to see this image.]
avatar
kristinkv86
Redovno čitaš latino novosti
Redovno čitaš latino novosti
Postovi : 374
$ : 374

Zemlja nade / Terra еsperanza Empty Re: Zemlja nade / Terra еsperanza

Ned 25 Jan 2015, 19:45
Ali ja zaista nemam za sta da vas kritikujem,zato sto ste mi,za ovo malo vremena koliko sam ovde,pokazali da ste zaista odlicni+jako mi se svidja visok nivo demokratije i opustenosti koja ovde vlada. happy
Lazar_
Lazar_
Administrator
Administrator
Postovi : 12546
$ : 19086

Zemlja nade / Terra еsperanza Empty Re: Zemlja nade / Terra еsperanza

Ned 25 Jan 2015, 22:58
Hvala ti Kristina na pohvalama kez Inače i ja ne volim brazilske serije, tako da nisam gledao ovu happy
avatar
kristinkv86
Redovno čitaš latino novosti
Redovno čitaš latino novosti
Postovi : 374
$ : 374

Zemlja nade / Terra еsperanza Empty Re: Zemlja nade / Terra еsperanza

Ned 25 Jan 2015, 23:25
Nema na cemu,Lazare,ozbiljno to mislim. happy Ima li ovde neko ko voli brazilske serije? happy
Inace,da objasnim ovo oko "Zemlje nade" i Lusije Verisimo,odnosno Fransiske(mozda ima neko koga to zanima).Ona je majka likova Beatris i Maurisija.Na pocetku serije,umire njen muz,tj. njihov otac,baron Marsilio,a Fransiska saznaje da je on imao cerku sa nekom robinjom,ovu Zuliju,i to je slama,posto je mnogo volela svog muza,koji joj je ostavio ogromno bogatstvo,i tada skida crninu za njim.Kao naslednica i jedina upraviteljka najprospertetnijeg imanja u oblasti,Fransiska postaje lak plen brojnih muskaraca,lovaca na njeno bogatstvo,medju kojima se isticu Martino i Farina,koji uspeva da je zavede,i ozeni se njome,uz ogromno protivljenje njene dece,koja smatraju da Farina nije za njihovu majku,jer nije ono za sta se predstavlja,sto se ispostavlja kao tacno,jer je u Italiji,pre mnogo godina,optuzen za ubistvo,koje je i pocinio,sto niko ne zna,pa ni sama Fransiska.Udaje se za Farinu,i radja mu cerku,cime je on razocaran,jer je ocekivao sina.I,kako serija odmice,Fransiska postepeno otkriva pravo lice prvo svog ljubavnika,a kasnije muza,i biva joj jasno da mora da ucini sve da iz njegovih kandzi spase svoju decu.To je,u kratkim crtama,to. happy A posle se pojavila i u telenoveli "Amerika",u komicnoj ulozi Zil,i to je sve sto smo ovde od nje videli,a nije da zena ne radi. happy
Lazar_
Lazar_
Administrator
Administrator
Postovi : 12546
$ : 19086

Zemlja nade / Terra еsperanza Empty Re: Zemlja nade / Terra еsperanza

Pon 26 Jan 2015, 08:57
Ne verujem da još neko gleda, mnogo slabo gledamo i ove meksičke telenovele koje se snimaju trenutno (verovatno si primetila da slabo tu komentarišemo) kez Inače, po ovome što si napisala, deluje mi zanimljivo ova serija happy
Sponsored content

Zemlja nade / Terra еsperanza Empty Re: Zemlja nade / Terra еsperanza

Nazad na vrh
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu