Latino Svet
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Miljana
Miljana
Administrator
Administrator
Postovi : 21607
$ : 31228
19022012
Od ponedeljka na prvoj!(ali kog, necemo vam jos uvek reci).
[You must be registered and logged in to see this image.]
Ubedljivom pobedom Sulejman je nova serija na prvoj, sa osvojenih 27% glasova publike Sulejman je ubedljivo prvi, dok je Ezel sa osvojenih 26% zauzeo drugo mesto, trece mesto pripalo je Larinom izboru, a prvo Placu violine. Svaka od ovih serija ce biti prikazana na prvoj u toku ove godine.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Sinopsis:
Serija prati Sulejmanov buran život, uspehe, pohode, intrige na dvoru i u haremu, dočaravajući epohu 16. veka i moćnog Osmanskog carstva. Sultan Sulejman je na vlast stupio kao mladić od 26 godina, dok je njegova vladavina trajala 46 godina. Bio je najznačajniji osmanski vladar koji je učestvovao u osvajačkim pohodima po Evropi, Aziji, a 1521. godine zauzeo je i Beograd.
Ipak, Sulejmanove ambicije su bile još veće, kretao se ka Austrougarskoj predstavljajući pretnju čitavoj zapadnoj Evropi. Nakon jednog od mnogobrojnih putovanja po Crnom moru, na carski brod koji je prevozio ženske robove kao poklon Sulejmanovoj palati, dospela je i Aleksandra, kćerka ukrajinskog pravoslavnog sveštenika. Devojka je kidnapovana i prodata u roblje, a Sulejman je upravo nju izabrao za svoju novu ženu. Aleksandra je tako postala Hurem. Rodila je Sulejmanu četvoro dece i zajedno sa njim vladala Osmanskim carstvom.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Serija je izazvala kontroverze u islamskom svetu, jer je Sulejman predstavljen kao nemoralan čovek, bez poštovanja prema ljudima i sklon ličnim zadovoljstvima. Brojne pritužbe gledalaca upućene zbog negativnog predstavljanja ove istorijske ličnosti nisu umanjile popularnost serije u zemljama u kojima je prikazana.
Uloge: Halit Ergenč, Nur Fetaholu, Merijem Azerli, Nebahat Čehre
Produkcija: Turska, 2011.
[You must be registered and logged in to see this image.]


Poslednji put izmenio Latino Svet Serbia dana Pon 20 Feb 2012, 07:13, izmenio ukupno 2 puta
Share this post on:reddit

Komentari

Lazar_
Hteo sam da pobedi Ezel....ali nema veze gledacu i ovu dopada mi se....mozda necu gledati prvu epku zato sto sam je vec gledao pa ce mi biti dosadna...:D
Miljana
Jeeeeee crkni crkni ahah, konacno PRAVA TURSKA SERIJA.

The author of this message was banned from the forum - See the message

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu