Latino Svet
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ići dole
LatinoFan
LatinoFan
Elitni član foruma
Elitni član foruma
Postovi : 12533
$ : 14736

Miris kiše na Balkanu Empty Miris kiše na Balkanu

Pon 07 Feb 2011, 18:30
[You must be registered and logged in to see this image.]

Dubrovački lokaliteti bili su početkom septembra deo seta nove TV serije u produkciji "Cinema Design-a" i koproducenta RTS-a "Miris kiše na Balkanu", koji se snima pa bestseleru književnice Gordane Kuić. Stradun, Trsteno, Vrt palmi hotela "Excelsior", te uvala Kolorina u blizini kuće umetnice Jagode Buić, na neko su vreme upali u vremeplov i postali lokaliteti iz vremena između dva svetska rata, kada se radnja romana i događa.
Film i TV serija, koja bi se na RTS-u trebala emitovati krajem ove godine, snima se već deset nedelja na raznim lokacijama u bivšoj SFRJ.


REŽIJA
Izvršna producentkinja serije je Mirjana Samardžić, scenarista Đorđe Milosavljević, direktor fotografije Rade Vladić, scenograf Veljko Despotović, kostimograf Nevena Milovanović, kompozitor Nemanja Mosurović, a urednik serije je Marko Novaković.

ULOGE:
U seriji igra sjajna ekipa glumaca među kojima su Ljiljana Blagojević, Predrag Ejdus, Mirka Vasiljević, Kalina Kovačević, Marija Vicković, Milan Vasić, Siniša Ubović, Igora Damnjanović, debitanti Tamara Dragičević, Aleksandra Bibić, gosti iz Zagreba Goran Navojec, Stipe Kostanić i mnogi drugi.

"Uvek sam verovao da je dobra literatura sjajna osnova za film, seriju, umetnički događaj! Zato ne treba da čudi što sam se prihvatio cenjenog i popularnog romana "Miris kiše na Balkanu" Gordane Kuić"! - kaže Ljubiša Samardžić na koga je knjiga, o sudbini jevrejske porodice u Sarajevu u turbulentnom vremenu u kom se radnja odvija, ostavila snažan utisak.
Urednik Marko Novaković dodaje: - "Mislim da je pred nama projekat koji će biti veoma rado gledan i voljen među gledaocima. A porodica kao temelj svakog društva, intimne ljubavne priče i koloplet različitih emocija, daju mi dobru osnovu da verujem u to. Scene koje su snimane na setu u Dubrovniku izgledaju zaista sjajno i monumentalno. Uz pomoć tima vrhunskih profesionalaca u autorskoj i glumačkoj ekipi, ova serija nam pripoveda priču koja se tiče svih nas. Refleksija vremena u kojem je ova zemlja nekada živela, u velikoj meri se odražava na sadašnjost u kojoj smo danas, grade i jasnu metaforu za vreme koje nam tek predstoji".


Seriju su već otkupili RTRS, NTV Sofija, BHTV, a očekujemo i odgovor HTV-a, mada sam svestan da je vreme ulaska u program ove cenjene nacionalne televizije još "sveže"! - govori Samardžić, višestruko nagrađivani glumac, reditelj i producent koji je režirao i vrlo gledanu seriju "Jesen stiže, Dunjo moja". Priča filma i TV serije, kaže Samardžić, je "jednostavna, univerzalna i uvek aktuelna, tema o sefardskoj porodici sa šestoro dece u Sarajevu, koja pruža mogućnost da se temeljitije pozabavimo okrutnom istorijom prošloga veka".


[You must be registered and logged in to see this image.]
LatinoFan
LatinoFan
Elitni član foruma
Elitni član foruma
Postovi : 12533
$ : 14736

Miris kiše na Balkanu Empty Re: Miris kiše na Balkanu

Pon 07 Feb 2011, 18:30
Ja ovu seriju prosto obozavam!
Anonymous
Gost
Gost

Miris kiše na Balkanu Empty Re: Miris kiše na Balkanu

Pet 25 Feb 2011, 15:12
Volim ovu seriju
LatinoFan
LatinoFan
Elitni član foruma
Elitni član foruma
Postovi : 12533
$ : 14736

Miris kiše na Balkanu Empty Re: Miris kiše na Balkanu

Pet 25 Feb 2011, 15:15
Veceras od 20:10 na rts!
Anonymous
Gost
Gost

Miris kiše na Balkanu Empty Re: Miris kiše na Balkanu

Pet 25 Feb 2011, 15:16
aaa gledam...baš me zanima šta će biti novo..
Najbolja mi je rikica =)
LatinoFan
LatinoFan
Elitni član foruma
Elitni član foruma
Postovi : 12533
$ : 14736

Miris kiše na Balkanu Empty Re: Miris kiše na Balkanu

Pet 25 Feb 2011, 18:32
I ja kozna sta ce rat doneti.Verovatno ce rikica sada otici kod neke seljanke i ceo rat provesti kod nje!
milic@
milic@
Istaknuti član
Istaknuti član
Postovi : 2913
$ : 1715

Miris kiše na Balkanu Empty Re: Miris kiše na Balkanu

Sre 23 Mar 2011, 16:13
Ne gledam!!!
avatar
yasmin
Pogledao/la si prvu telenovelu
Pogledao/la si prvu telenovelu
Postovi : 143
$ : 416

Miris kiše na Balkanu Empty Re: Miris kiše na Balkanu

Sub 09 Apr 2011, 11:42
serija nije loša, ali su je malo razvukli, mnogo je bolja knjiga, uostalom kao i uvek.
Elizabeth y William
Elizabeth y William
Elitni član foruma
Elitni član foruma
Postovi : 9758
$ : 3686

Miris kiše na Balkanu Empty Re: Miris kiše na Balkanu

Čet 16 Jun 2011, 13:29
Onako, nije bas nesto. wink
avatar
Maja-_-
Pišeš svoju web novelu
Pišeš svoju web novelu
Postovi : 1128
$ : 768

Miris kiše na Balkanu Empty Re: Miris kiše na Balkanu

Pon 01 Avg 2011, 22:20
nije losa
Sponsored content

Miris kiše na Balkanu Empty Re: Miris kiše na Balkanu

Nazad na vrh
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu