Latino Svet
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ići dole
Anonymous
Gost
Gost

Novosti i zanimljivosti Empty Novosti i zanimljivosti

Sre 25 Mar 2015, 17:02
Ovde postavljajte novosti i zanimljivosti vezane za seriju.
Azor Ahai
Azor Ahai
Administrator
Administrator
Postovi : 14246
$ : 24448

Novosti i zanimljivosti Empty Re: Novosti i zanimljivosti

Čet 26 Mar 2015, 22:42
Momčilo Otašević: Ona narodna “mladost-ludost” mi je često išla u prilog

[You must be registered and logged in to see this image.]

Zvezda hit serije koju gledate na Prvoj, Momčilo Otašević, kaže da je sinonim za slavu Mesi, a da se on se trudi da preživi u džungli.

Od „Budve“ preko „Ulice Marksa i Engelsa“ do seoskog ambijenta u „Kud puklo da puklo“, kadar sa cetinjske Akademije uspešno nam se uvlači pod kožu gde god da zaigra. Pripada generaciji mladih glumačkih lavova, talentovanih, snažnih, lepih i velilčanstvenih. A konkurencija je jaka.

Kako je u preriji?
- Uglavnom se snalazim, nije lako, ali uspešno preživljavam. Uz faktor sreće i, valjda, talenta, kad se zasuku rukavi, rezultati se vide. Radim od prve godine studija, koje su skoro dve godine iza mene, tako da sam imao kad da se snađem, kako kažete, u preriji. Uz dobru podlogu, mislim pre svega na onaj deo koji se ponese iz kuće, sjajne profesore na Akademiji i zatim i sve one ljude raznih profila, koje sam sretao kroz poziv, bilo bi šteta da nije bilo tako. To je moja podrška i zahvalan sam im na tome.

Glavne uloge se nižu, što je super za mladog glumca. Kako se nosiš sa tom odgovornošću?
- Uloge su mi poveravali znalci svog posla, pa rekoh zašto da im se mešam u posao. Šalu na stranu, odgovornost je prevelika, a opet se vraćam na osnove sa kojih se polazi. Nisam imao problem odgovornosti prema poslu jer sam vrlo rano naučio šta znači shvatiti svoju obavezu sa svih aspekata. Što se tiče uloga, moje je bilo da dam sve od sebe i još dva puta toliko, a uz podršku pre svega reditelja, kritika kojih je itekako bilo, dobro je sve prošlo, bar zasad.

Momčilo je potekao sa klase profesora Branislava Mićunovića, vrsnog zanatlije koji svojim studentima, osim tog zanata, prenosi i životne lekcije. One bez kojih propadate ako ih se ne pridržavate.
- Vreme provedeno na FDU na Cetinju je nabolji i najdragoceniji period mog života što se glume tiče. Provodili smo jako puno vremena u vežbaonicama, motivisani, zadovoljni pa i bezbrižni. Klasa od nas 10 studenata sa profesorom Branislavom Mićunovićem je funkcionisala kao skladna porodica. Bez sujete i zavisti, podržavajući se međusobno, bez obzira da li se radilo o glumi ili nekom problemu, bili smo tu svi za sve. S druge strane, profesori koji su bili kritičari do surovosti, učinili su da očvrsnemo, spremili su nas za glumački život. Moram pomenuti i sjajnu ekipu koja radi u administrativnom delu Akademije, ne manje bitnom za nas, koja nam je bila posvećena i pomogla kad god se za tim ukazala potreba.

Nema lakih uloga, a najteže ti je bilo…
- Baš tako. Ne znam da li mi je teže bilo kad sam prvi put stao pred kameru da bi se snimio kadar u kom se pojavljujem desetak sekundi ili kad sam imao glavnu ulogu. Ipak, s obzirom na to da sam nakon tek završene prve godine na Akademiji počeo da radim, malo mi je i ona narodna ’’mladost- ludost’’ išla u prilog.

Serija „Kud puklo da puklo’’ je postala hit čim je krenula, šta Momčilo tumači temama bliskim narodu?
- Serija je veoma gledana, što me raduje, jer je nekako to i potvrda našeg truda i rada. Sjajna glumačka ekipa kojoj imam čast da pripadam, svakodnevica pretočena u seriju, sa temama koja su bliske svakoj maloj sredini ma gde u našem regionu, sve to, udruženo delujući, postiže rezultat.

Kako se snalaziš u seoskom ambijentu?
- Prija mi seoski ambijent i uvek se radujem radu na lokaciji u odnosu na studio. Sviđa mi se predeo gde se serija snima, a inače volim da boravim na otvorenom. Čini mi se da ekipa deli moje mišljenje jer smo, nekako, svi raspoloženi na lokaciji.

Ima li primitivizma kao teme u seriji, a kako je u stvarnosti po tom pitanju?
- Društveni i ekonomski problemi koji se protežu kroz seriju, obrađeni su sa primerenom količinoim humora koji umanjuju njihovu težinu u odnosu na realno stanje. Kada se sa humora skrene ka satiri ili ironiji tada se i gorčina problema vidi u drugom tj. realnijem svetlu.

Ljubav te održava. A kako ti održavaš nju?
- Vrlo sam posvećen osobama do kojih mi je stalo bez obzira o kojoj se vrsti odnosa radilo.

Slava je…
- Kad kažes „Mesi“, a ne moraš dodati: čuveni fudbaler.

Reci, pa kud puklo da puklo…
- Rekao bih ja, ali znam da će meni puć’ po glavi.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Azor Ahai
Azor Ahai
Administrator
Administrator
Postovi : 14246
$ : 24448

Novosti i zanimljivosti Empty Re: Novosti i zanimljivosti

Čet 26 Mar 2015, 22:47
Tijana Pečenčić: Kroz glumu istražujem i ispitujem vlastite granice

[You must be registered and logged in to see this image.]

Mlada glumica o novoj seriji “Kud puklo da puklo” (Prva TV), dobroj energiji na snimanju, filmu, pozorištu i ulogama koje je uzbuđuju.

Uvek je želela da bude deo nečeg magičnog. Taj zanos, opijenost glumom, potreba da bude deo nje, sve je to bilo jako. Mlada glumica Tijana Pečenčić verovala je u svoje izbore i sledila unutrašnji impuls. Tako je, kaže, sa velikim ljubavima – samo se dogode.

Dosad smo je gledali u različitim ulogama. Svakoj od njih dala je poseban pečat, učinila je nekako svojom. Veoma brzo uspela je da privuče pažnju javnosti i postane jedna od najzapaženijih glumica u Srbiji. A kada neko mlad ume i uspe da izrazi talenat, bez obzira na rolu koju dobije, onda je to samo odraz posebne ljubavi i strasti prema svom pozivu.
- Gluma je za mene stvarna potreba, pa i nagrada, da se izrazim u meri u kojoj želim, da istražujem i ispitujem vlastite granice. Sigurna sam da me oplemenjuje i pomaže da se razvijam i rastem, duhovno i intelektualno. Da bih jednog dana bila ostvarena, moram da iskusim razne izazove, uspone, padove, “kopanja” po sebi, trajanja…

Tijanu trenutno gledamo u seriji “Kud puklo da puklo” koja se od ponedeljka emituje na Prvoj TV, u ulozi Diane Murgić, ćerke stroge učiteljice Barbare:
- Diana je simpatična i draga. Nije baš ambiciozna, odgajana je pod strogom kontrolom majke i jedva čeka da se malo osamostali. Iako je majka i dalje gnjavi, razvila je odbrambeni mehanizam da je to ne pogađa previše. Hrabra je i luckasta, neposlušnošću se bori sa svim što joj vreme i sredina nameću. Drugačija je, moja je. Pisci su mi ostavili prostor da je namaštam i udahnem joj život da bi bila prepoznatljiva u stvarnosti.

Proces razvoja uloge i rad na ovom projektu, kaže Tijana, razlikovali su se od dosadašnjih. Tempo snimanja je brži od onog na koji je navikla, što je zahtevalo brzo snalaženje i savladavanje prepreka. Ovo iskustvo donelo joj je ubrzano sazrevanje na ličnom planu, ali i divna prijateljstva.

Serija se snima u slikovitom selu Oštrovcu u Hrvatskoj, koje se nalazi na rubu nacionalnog parka, a u okruženju prelepih boja i pejzaža nemoguće je ostati ravnodušan.
- Priroda je divna, uživam na svežem vazduhu i ludo se zabavljam, kako na setu tako i van njega. Družim se sa celom ekipom. Kroz rad smo ostvarili jedinstvenu energiju, proradila je neka neverovatna hemija među nama. Od starijih kolega dosta učim i mnogi su mi pomogli u savladavanju ličkog dijalekta.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Iako je film njena velika ljubav – predivna avantura, sredstvo za otkrivanje intuitivnog i podsvesnog – ništa manje pažnje ne posvećuje ni pozorištu.
- Ne bih odvajala ta dva medija, to su različiti procesi rada. Za glumca je najbolja kombinacija – i jedno i drugo. Pozorište nudi jedinstven doživljaj, nezamenljiv, ono je trenutno nadahnuće, improvizacija. Sve me ispunjava na svoj način. Vidim sebe kao glumicu i u filmu i na “daskama”.

Publiku je osvojila već posle Zimčeta u “Vojnoj akademiji”, koja ju je i proslavila i odredila put kojim se ide dalje:
- Nisam sigurna koliko i na koji način je uticala na druge poslovne ponude, ali meni je dala mogućnost razvitka, samonadogradnje, istraživanja sebe. Dok sam je stvarala, uzbuđivali su me njena slojevitost, detinja psihologija, to prepoznavanje i stradanje.

Slatku i fino vaspitanu tinejdžerku Gordanu igrala je u “Grehu njene majke”, a u “Ženama sa Dedinja” potpuno drugačiju, buntovnu Mariju. Mlada glumica kaže da su i jedna i druga dijametralno različite od nje, ali da opet ima nešto njeno u njima, ili njihovo u njoj, dato, uzeto, prisvojeno…
- Svakoj ulozi koja mi je data pristupam isto i želim da je iznesem najbolje što mogu. Sa nekim sam se mučila, od nekih se oporavljala, neke su bile bolje ili slabije, ali u svakoj ima nečeg ličnog.

Tijana ističe da je uzbuđuju slojeviti likovi, tragične heroine, volela bi da se oproba u što više različitih uloga, psiholoških profila, situacija, da svakom novom rolom uči o sebi, ispituje svoje granice i nastoji da ih prevaziđe. Veruje i nada se da je ništa od toga neće zaobići.

Umete li da ugađate sebi i imate li vremena za neka sitna životna zadovoljstva?
- Mislim da umem. Nalazim načine, pronalazim svakodnevno omiljene trenutke tišine koji mi umiruju dušu. Slobodno vreme provodim s porodicom i prijateljima. Tu se u potpunosti prepuštam i njihovo prisustvo i naši razgovori me obnavljaju. Radujem se malim stvarima. Volim, čitam, maštam. Sanjarim o tome da će doći neko bolje vreme, da mi moj posao omogućava normalan i lagodan život, ništa više od toga… Da svi imamo dovoljno hrabrosti da stvari pomeramo sa mrtve tačke i u pozitivnom smeru.

Šta vas posebno inspiriše u predstavama za decu i koliko vam prijaju?
- Druženje sa decom i rad na tim predstavama je isceljujuć. Kroz njih – i moje detinjstvo još traje. Sve ono propušteno, njihovim iskrenim osmesima, aplauzom, komentarima, razigranošću – nadoknađujem.
Azor Ahai
Azor Ahai
Administrator
Administrator
Postovi : 14246
$ : 24448

Novosti i zanimljivosti Empty Re: Novosti i zanimljivosti

Čet 26 Mar 2015, 22:48
Miodrag Krivokapić: “Kud puklo da puklo” je metafora društva

[You must be registered and logged in to see this image.]

Zakažete intervju jednim povodom – početak emitovanja serije “Kud puklo da puklo“, od ovog ponedeljka na Prvoj TV (svakog dana oko osam uveče). Skupljajući pitanja za razgovor naletite na još jači razlog – ravno 40 godina od prvog pojavljivanja pred (TV) kamerama. A onda, i pre no što sednete naspram sagovornika, shvatite da je on sam dovoljan povod: Miodrag Krivokapić Brik (65).

Kako su nam oba “zvanična” povoda sa malog ekrana, Krivokapića najpre pitamo da li glumci na prvo mesto ipak stavljaju pozorište. Da li je teatar – sin prvenac, film – muško dete, a televizija – ćerka, da ne kažemo “virdžina”:
- Danas znam da nije tako. Onda, pre 40 godina, nisam – priznaje Brik. – Još od amaterskih dana u (rodnoj) Peći, pa dalje na akademiji, “odgajani” smo da je pozorište baza. Spremani smo za scenu, teatar je kuća, a sve ostalo usput. I kasnije sam na prva dva mesta “držao” porodicu i pozorište. Ali, da mi je onda bila današnja pamet, pažljiviji bih bio i prema filmu i prema televiziji. Uostalom, toliko je toga što samo kamera može da ulovi.

Možda, kao esnaf, niste ni “fer” prema filmu i TV, jer oni su ti koji glumce izbacuju u prvi plan, čak ih nekako čuvaju od zaborava?
- Da prvo ne budemo nefer prema pozorišnoj publici, jer verovatno svako pozorište u Beogradu ima više gledalaca tokom sezone od većine fudbalskih klubova. Meni je divno ovo što se dogodilo kada je JDP ponudio ulaznice za 100 i 200 dinara. Nisu ti ljudi stajali u redu samo zato što je popust, već je to srednji sloj koji jeste osiromašio, a ne želi da se zadovolji “sapunicama”. Objektivno, nisu ni inače karte skupe, ali… Ovo za zaborav jeste tačno. Pretpostaviš život pozorištu, odbiješ neke važne uloge van teatra, spremaš toliko sjajnih i (tebi) toliko bitnih predstava, a danas od mnogih nije ostala ni fotografija. S druge strane, ono što je kamera zabeležila je tu, čak i najveće gluposti.

Kad vidite, recimo, tu prvu TV dramu, “Zec” (1975), sećanja su vam “crno-bela ili u koloru”? I inače, pamtimo li češće crno i belo, a ne u bojama i nijansama?
- Uh, za “Zeca” više i ne znam. Sećam se da smo imali punih 20 dana proba, kao u pozorištu, da smo svi bili relaksirani. A inače, verovatno pamtimo ekstreme. Više se sećamo pobeda ili poraza, odnosno onoga što smo mislili da su pobede i porazi, jer ta dva pojma su vrlo relativna. Meni je sećanje na glumačke početke bolno. Imao sam problem da upišem Akademiju u Beogradu. Triput sam odbijen, čak nisam prošao ni na Pravnom fakultetu. Nisam tada, izgleda, imao sreće sa Beogradom, pa sam otišao u Zagreb da umirim sujetu. Šalim se, ali kad danas pomislim otkud to da sam uspeo, shvatim da je to verovatno zato što sam bio uporan i verovao u sebe.

Vaša karijera, pa i život, umnogome su se i odvijali “duž auto-puta E 70″, na relaciji Beograd – Zagreb. Na tom potezu je zaživela i serija “Kud puklo da puklo”, u produkciji hrvatske Nove TV, sa glumcima iz Hrvatske, Srbije, Crne Gore…?
- Mene to raduje. U onoj zemlji sam paralelno živeo u dva grada, ne znam gde nisam radio. To je u jednom trenutku nasilno prekinuto. Nisam neki jugonostalgičar, ali jesam se svuda osećao kao kod kuće. Ako ništa drugo, ne moramo da se prevodimo, a i senzibilitet publike je isti.

S tim što ne možemo, nažalost, a da ne izgovorimo i reč mržnja, možda i zloupotrebljavajući činjenicu da ste rođeni na Kosovu i da ste se školovali i karijeru počinjali u Hrvatskoj?
- U takve priče se ne bih upuštao. Imam, naravno, mišljenje o svemu što se dogodilo, ali, iz iskustva, ne bih o tome. Ipak, ja sam prošao kroz to bezbolno i o tome bi trebalo da pričaju ljudi koji su doživeli golgotu. Mi trpimo posledice istorije, carevina koje su prolazile i ostavile tragove, a ljudi su zaista isti. Kao dete vojnog lica tako sam i odgajan. Koliko god zvučalo kao floskula, u onoj državi bilo je truda da se prihvati i drugi.

A sad, “Kud puklo da puklo”?
- Premda mislim da nije imala takvih ambicija, serija je donekle metafora tog društva. Ona jeste smeštena u konkretnu sredinu, prosto zato što lokalizmi daju dodatni šarm. Ali, humor koji dolazi iz odnosa zavisti, pakosti, dobrote, borbe za neku sitnu vlast, to jeste priča svih nas. Pitao sam se kako će se iz tako male sredine izvući toliko puno tema za toliko epizoda, ali scenaristi su odlični. Serija je u Hrvatskoj možda i najgledanija, a ubeđen sam da će i u Srbiji odlično proći.

Tu glumite policajca u penziji. Glumili ste na desetine drugih. Jeste li probali da odglumite i samog sebe?
- Nemam iluziju da mogu da budem neko drugi. Nisam od onih koji se fizički preobrazi. Išao sam iz sebe, više verujući u unutrašnju transformaciju. Ali, ponekad se u tom procesu dogodi da u sebi otkrijete prostore kojih niste bile svesni. To je veliko zadovoljstvo. S druge strane, mi i ne treba da glumimo, već da dokučimo istinu. Uostalom, koliko mi je s jedne strane najveća uvreda kad kažu: “Ma, nemoj da glumiš”, toliko mi je najveći kompliment bio kada su neki italijanski producenti, povodom filma “U ime naroda”, Živka Nikolića pitali: – Ko vam je onaj naturščik?

Kao neko ko sebe nikad ne bi upitao “da li bi ponovo išao istim putem”, Miodrag Krivokapić nije ni od onih koji bi svoje dete terali od tog istog puta. Priznaje, ipak, da mu nije bilo svejedno kada se sin Bojan (Gusar iz “Montevidea”) odlučio za glumu:
- Do prijemnog i prvih ispita, dok ga nisam video, ja sam imao veliku tremu. Nije to bilo nepoverenje, već sam se pitao da li je iz prave “potrebe” izabrao glumu. Da, u početku sam više bio otac, sad sam više kolega, jer mi je jasno da nije na pogrešnom putu i, što je još važnije, da ima svoju “boju”.
Azor Ahai
Azor Ahai
Administrator
Administrator
Postovi : 14246
$ : 24448

Novosti i zanimljivosti Empty Re: Novosti i zanimljivosti

Sre 01 Apr 2015, 21:20
Mirna Medaković: Po prvi put sam muzla kravu, ljubila se u senu i pucala iz puške!

[You must be registered and logged in to see this image.]

Serija “Kud puklo da puklo” obara rekorede gledanosti, a Mirna i Momčilo obaraju nas s nogu. Slučajni partneri postali su nerazdvojni u svakom projektu, pa je prvo pitanje za lepu glumicu Mirnu Medaković sledeće:

Da li ste ti i Momčilo naša varijanta Klerka Gebla i Vivijen Li? U svakoj seriji ste u ljubavi happy
- Ohohoho, ovo je laskavo poređenje. Bilo bi lepo da serija „Kud puklo da puklo“ postigne uspeh i da se o Mominoj i mojoj glumačkoj saigri priča i nakon što se serija završi.

Kada su te zvali za “Kud puklo…”, šta si prvo rekla sebi?
- Produkcija me je zvala na audiciju, ja sam u tom trenutku radila predstavu u Požegi i bila 10 dana pred premijeru, morala sam da smislim kako ću reditelja predstave da nagovorim da me pusti na jedan dan u Zagreb. Veći stres mi je bio hoću li stići na vreme u Požegu na večenju probu, nego hoću li dobiti ulogu.

U “Budvi” si bila bogata, ovde si potencijalna naslednica. Tamo si bila ljubavnica Momčilova, a ovde je u pitanju čista romantika. Nije ti lako?
- Slično, a toliko različito. U „Budvi“ sam igrala ženu nepoznatog porekla, proračunatu i nesrećnu, a u „Kud puklo“ igram gradsku, zagrebačku curu koja dopušta da je malo vodi srce, malo razum. U „Budvi“ sam bila u prelepim svilenim haljinama i bilo je leto, a na snimanju „Kud puklo“ sam oblačila pet slojeva odeće da se napolju ne smrznem.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Šta ti se najviše sviđa u “Kud puklo da puklo”?
- Moji glumački partneri i partnerke i neverovatne scene koje scenaristi osmisle… Iskreno, prvi put sam u 29. godini muzla kravu na snimanju, ljubila se na senu i pucala iz puške.

Tumačila si različite uloge. A Mirna je…
- Sazdana od svih njih.

Kakve su žene 21. veka?
- Uf, nažalost, čini mi se, nezadovoljne.

Kako si sarađivala sa kolegama iz Srbije? U čemu je razlika između beogradske i zagrebačke škole glume?
- Dobar glumac i dobar partner je dobar koju god školu je prošao. Pre jedno tri-četiri godine sam u Beogradu pogledala desetak pozorššinih predstava i jedina razlika između zagrebačke i beogradske glumačke škole je u publici – beogradska publika mnogo više voli i ceni svoje glumce.

Serija super prolazi, gledaju je i stari i mladi. U čemu je štos?
- Ovo je jedna odlično osmišljena serija, puna duha, sa odličnim glumcima. To je formula uspeha.

All we need is…
- Naravno, love!

Kako te služi ljubav u privatnom životu?
- Da kucnem o drvo, sjajno. Srećno sam zaljubljena već duže vreme.

Planovi u bliskoj budućnosti? Nova serija, film…
- Upisala sam postdiplomske studije na Filozofskom fakultetu u Zgrebu pa mi je sad plan da dam ispite koje nisam stigla dok sam snimala i da upišem četvrti semestar. I, naravno, nadam se novom glumačkom poslu.

Mlada si i već vrlo popularna, a kažu da si ostala normalna. Kako izmičeš zamkama slave?
- Slava je preteška reč, možemo da kažemo da me ljudi prepoznaju na ulici, a ja i dalje odlazim na ista mesta i najčešće se družim sa svojim prijateljima iz srednje škole.

Jesi li doživela neko razočaranje u karijeri? Situaciju koja ti je baš teško pala?
- Najteže mi pada to što ne mogu da dobijem pozorišnu ulogu u svom rodnom gradu.

Reci, pa kud puklo da puklo…
- Budite srećni.
Azor Ahai
Azor Ahai
Administrator
Administrator
Postovi : 14246
$ : 24448

Novosti i zanimljivosti Empty Re: Novosti i zanimljivosti

Sre 01 Apr 2015, 21:21
Ana Vilenica agent u seriji “Kud puklo da puklo”

[You must be registered and logged in to see this image.]

Popularna hrvatska glumica Ana Vilenica pridružuje se već dobro poznatoj ekipi serije “Kud puklo da puklo” u epizodnoj ulozi Uskokove agentice Vlatke. Povratkom serije na male ekrane, u naizgled mirnom selu, dolazak Uskokovih agenata odjeknuće poput bombe.

Ana Vilenica kao Vlatka i Siniša Ružić kao Stanko, uneće nemir među Oštrovčane. Strahujući od Uskoka zbog nekih svojih nezakonitih radnji, gledaoce će omiljeni junaci ove serije nasmejati u pokušajima skrivanja tragova, a kada saznaju da je zapravo Krešo taj po kojega je Uskok došao, krenuće i trka za njegovom glavom.

Zgodnu predstavnicu zakona je, kako Ana kaže, bilo jako zanimljivo igrati.
- Bilo mi je zabavno da glumim jer sam imala super partnere, a atmosfera na setu je jako prijatna i pozitivna. Najsmešnije mi je bilo kako smo gacali po šumama, pogotovo ja – ‘Uskokuša’ u visokim potpeticama!“ - rekla je Ana.

Potragu za Krešom pokušaće da uspore Damir i Katarina, a na Katarinin nagovor Damir će čak pokušati i da zavede Vlatku.

Inače, Anu ljubitelji serija imali su prilike da zapaze u “Ponosu Ratkajevih”, kao i “Dolini sunca”.

Serije “Kud puklo da puklo” emituje se na TV “Prva”.
Azor Ahai
Azor Ahai
Administrator
Administrator
Postovi : 14246
$ : 24448

Novosti i zanimljivosti Empty Re: Novosti i zanimljivosti

Sre 01 Apr 2015, 21:34
Snimljena poslednja scena serije “Kud puklo da puklo”

[You must be registered and logged in to see this image.]

Omiljeni glumci najgledanije dramske serije “Kud puko da puklo” snimili su i zadnju scenu. Na samom kraju zadnje scene na setu glumcima Miodragu Krivokapiću , Momčilu Otaševiću , Milanu Štrljiću i Suzani Nikolić pridružile su se kolege Jagoda Kumrić , Ecija Ojdanić , Ivan Herceg i Mirna Medaković nakon čega su s ostatkom ekipe kraj snimanja proslavili uz tortu i šampanjac.
- Bio mi je gušt i imala sam prekrasne kolege. Sve skupa, ova godina dana mi je brzo proletela - kazala je Mirna, dok se njen kolega Asim Ugljen složio i rekao da mu je bilo toliko zapanjujuće dobro, da mu već sada fali da glumi.

Urnebesne zgode iz Oštrovca omiljena su večernja zabava, a kako pred malim ekranima, zabavno je bilo svakodnevno i na setu.
- Svaki dan na setu su bila iznenađenja i imamo gomilu anegdota sa snimanja - kazala je Tijana Pečenčić te dodala da je najdivnije što se među njima stvorila neka neverovatna energija.

Iako su snimanja završila, omiljeni Oštrovčani će i dalje nastaviti da zabavljaju gledaoce. I dalje vas čekaju uzbudljivi zapleti, komične situacije, novi likovi i zagarantovana zabava, na programu TV Prve.
Anonymous
Gost
Gost

Novosti i zanimljivosti Empty Re: Novosti i zanimljivosti

Sub 20 Jun 2015, 11:52
"Kud puklo da puklo" na Prvoj ide ipak na pauzu, nove epizode od septembra.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Umesto nje kreće "Budva na pjenu od mora" od 1. sezone. Od ponedeljka, svakog dana u 20:10 sa reprizom u 14:00.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Anonymous
Gost
Gost

Novosti i zanimljivosti Empty Re: Novosti i zanimljivosti

Čet 30 Jul 2015, 20:38
[You must be registered and logged in to see this link.]

Da li ste zali da se serija koju svake večeri gledate na Prvoj televiziji prikazuje u čak 30 zemalja? Uskoro će početi da je gledaju i Arapi!

[You must be registered and logged in to see this image.]

Čitavo arapsko govorno područje, a to znači Bliski Istok i Severna Afrika imaće priliku da poput vas gleda Svetu, Milu, Stipu, Kate, Damira i ostalu družinu iz Oštrovca te da uživa u njihovim avanturama.
Pored Hrvatske i Srbije vašu omiljenu seriju gledaju i u u Sloveniji, Crnoj Gori, Bosni i Hercegovini, Bugarskoj, Češkoj, Slovačkoj, Ukrajini...
Ipak, donekle možemo da zamislimo kako zvuči, na primer rasprava između Damira i Kate ili Mile i Svete na tim jezicima, ali da li možete da ih zamislite da izgovaraju arapski?
Za početak idmo ovako, uvodna špica koju peva Jelena Rozga, na arapskom zvuči ovako:



A sada poslušajte kako to arapski pričaju Marko, Milica, Kate, Tomislav, Krešo...



Miljana
Miljana
Administrator
Administrator
Postovi : 21607
$ : 31228

Novosti i zanimljivosti Empty Re: Novosti i zanimljivosti

Sub 30 Jul 2016, 22:36
[You must be registered and logged in to see this image.]

Hit serija “Kud puklo da puklo” koja je osvojila gledaoce u celom regionu, stigla je do samog kraja emitovanja. Gledaoci Prve TV sinoć su se oprostili od ove serije.


Zvezdana postava među kojima su Milan Štrljić, Miodrag Krivokapić, Ecija Ojdanić, Žarko Radić, Momčilo Otašević, Mirna Medaković, Tijana Pečenčić… na poseban način doneli su likove koje su svi zavoleli. Kroz dve sezone uživali smo u vrcavim dijalozima, uzbudljivoj radnji i savršeno uigranoj ekipi. Zgode i nezgode meštana slikovitog Oštrovca prikovale su milionsko gledalište za male ekrane, što pokazuju rejtinzi – serija je tokom dve sezone emitovanja bila uvek u vrhu gledanosti.
Iako se publika nadala nastavku, ipak kažu glumci, a i producenti neće ga biti.
“Ne bih hteo da budem deo ove ekipe kad stvari krenu nizbrdo”, otkrio nam je glumac Milan Štrljić. “Kvalitet ove serije leži u tome što smo uspeli u trci da ispoštujemo i pravila struke. Kolege su uigrane i pomalo blesave. Bolje je da ostanemo u dobrom pamćenju nego da upropastimo stvari”.

Na emotivnog rastanka na setu, svi glumci su se složili da su uživali na snimanju i maksimalno su se posvetili svojim ulogama, što se vidi i na ekranu.
“Na poslu je naporno. A opet lepo”, iskren je bio Momčilo Otašević koji tumači lik Damira. “ Ima tu dobrih kolega, dobrih scena. Uhvatiš se za sve ono što valja, snimaš, radiš. Serija je gledana pa je i gušt raditi jer radiš za publiku”.

Žarko Radić je uživao kao Sveto, koji tumači u „Kud puklo da puklo“. U mladosti uglavnom je, kaže, tumačio uloge ozbiljnih momaka, odgovornih i ideološki čistih. “Oni su, pored toga, bili i dobri, što je uglavnom nezanimljivo. Bar ne u odnosu na ove ružne, nevaljale, brze i koji se pokaju.”
“Drag mi je Sveto, jer kad smo krenuli da radimo seriju, on se tu nešto sramežljivo pojavljivao, a onda, kako se serija nastavljala, način na koji sam ja Svetu shvatio postala je inspiracija piscima, pa su i razvijali ulogu u tom pravcu. Baš smo se lepo ispratili i ispoštovali. Sveto je postao bitan lik u seriji i često se mnogo zabavljam sa njim. Sve njegove nevaljalosti, škrtosti i inat ja pokušavam da opravdam na svoj način, jer mislim da on ima mnogo ljudskosti. Danas, eto, kada dođem u Beograd taksisti mi prvo kažu: „Gde si Sveto!“

I mlada glumica Tijana Pečenčić odlično se snašla u ulozi Dijane, a za to kaže zahvaljuje baš velikim glumcima sa kojima je radila – Žarku Radiću, Milanu Štrljiću i Miodragu Krivokapiću.
“Sa Žarkom sam najviše radila i kada god bih pogrešila u naglasku, jer njima je lički naglasak mnogo bliži nego meni, oni bi me ispravljali. Ja sam i Žarku, ali i Milanu Štrljiću i Miodragu Krivokapiću, koji su mi takođe veoma pomogli, zaista zahvalna na tome. Pokušavajući brzo da se snađem, oslanjala sam se na sluh i na njihove instrukcije“, kaže Tijana.


Izvor i foto: Prva TV
Sponsored content

Novosti i zanimljivosti Empty Re: Novosti i zanimljivosti

Nazad na vrh
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu